قوانین و مقررات

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های راد تبادل منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های راد تبادل تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات راد تبادل استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به راد تبادل ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که راد تبادل به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در سفارش خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات مرکز خرید اینترنتی راد تبادل اقدام نماید.

حریم خصوصی

راد تبادل با تاکید بر احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای خرید، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب‌سایت اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های راد تبادل قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی و بنا به درخواست مشتریان حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است. یادآوری می‌شود آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، راد تبادل جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.
مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و راد تبادل تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

مرکز خرید اینترنتی راد تبادل به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

فروشگاه اینترنتی راد تبادل متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی راد تبادل ، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فروشگاه اینترنتی راد تبادل ، مانند لوگو، علائم تجاری، متن، توضیحات، گرافیک، آرم، تصاویر و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی راد تبادل جزئی از اموال راد تبادل محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار راد تبادل است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فروشگاه اینترنتی راد تبادل محفوظ می‏‌دارد.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش ها از روز شنبه تا پایان روز سه شنبه، روز بعد ثبت سفارش ارسال می گردد و سفارشات روزهای چهارشنبه الی جمعه هر هفته، روز شنبه به پست تحویل داده می شود.

فروشگاه اینترنتی راد تبادل به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان ثبت سفارش می‌‏دهد ولیکن از ساعت 8:30 صبح الی 13:30 و 16:30 الی 23:00 روزهای کاری ، امکان پاسخگویی و پیگیری میباشد.
کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت راد تبادل به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند فروشگاه اینترنتی راد تبادل همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در فروشگاه اینترنتی راد تبادل به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای فروشگاه اینترنتی راد تبادل محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
فروشگاه اینترنتی راد تبادل مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای فروشگاه اینترنتی راد تبادل محفوظ است.

هنگام خرید از یک کالا در راد تبادل شما تنها میتوانید به تعدادی که هنگام ثبت سفارش به شما دسترسی داده شده است ، خرید انجام دهید.

خریدهای تعدادی، پس از ثبت نهایی بررسی و در صورت امکان تایید خواهد شد.

پس از تایید نهایی سفارش و اتمام خرید و در مرحله پرداخت و ثبت سبد، کاربر قادر به حذف و تغییر سفارش نیست.

هزینه ارسال

هزینه ارسال اخذ شده از مشتری برابر با هزینه خالص پرداختی به  اداره پست نمی باشد. هزینه تمام شده برای این مجموعه شامل هزینه های جانبی هم میباشد.

آسیب دیدگی یا مغایرت کالا با سایت

– ارسال با پست سفارشی:

سفارش هایی که توسط اداره پست ارسال می شوند دارای بیمه پایه شرکت پست می باشند که در صورت بروز مشکل و نقص کالادر هنگام حمل و نقل ،پرداخت خسارت بر عهده

شرکت ملی پست می باشد که خریدار باید در هنگام تحویل در حضور مامور پست، بسته خود را باز نموده و در صورت آسیب دیدگی و یا کسری محصول از دریافت کالا خودداری کند و

سپس پیگیری های لازم باید توسط خریدار از شرکت پست جهت دریافت خسارت انجام شود.

وجود مغایرت، باید حداکثر 48 ساعت پس از دریافت کالا اطلاع رسانی گردد.

– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، باید کالا در شرایط اولیه باشد و از آن استفاده نشده باشد.

– ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

-اگر کالا توسط کاربر ایراد پیدا کند (شکستگی-خط و خش) شامل این سرویس نمی باشد.

بازگشت کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های راد تبادل  بوده است و راد تبادل در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

دیگر قوانین

بعد از صادر شدن فاکتور امکان هیچ تغییری در مندرجات فاکتور وجود ندارد.
قبل از خرید کاربر میبایست از طریق شماره موبایل یا ایمیل ثبت نام کند.
اگر کاربر برای شخص دیگری خرید کند و اگر مبلغ سفارش را اینترنتی پرداخت کند، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

امکان پرداخت به صورت اقساطی وجود ندارد.